Wrażliwa skóra głowy

Sortuj produkty
sortuj wg :

Wrażliwa skóra głowy jest związana z nadmierną reakcją skóry na bodźce z zewnątrz które w normalnych warunkach nie wywołują reakcji. Nasilona reakcja jest związana z odczuwaniem świądu, pieczenia, łuszczenia, szczypania, mrowienia. Wrażliwa skóra głowy może dotyczyć każdego rodzaju skóry - sucha, łojotokowa, normalna i pojawić się w każdym wieku.

1 2 3 4 5

Przyczyny wrażliwej skóry głowy

Przyczyny wrażliwej skóry głowy mogą być różne - genetyczne, hormonalne, choroby (łuszczyca, łupież, łojotokowe zapalenie skóry), niewłaściwa pielęgnacja. Wśród niewłaściwej pielęgnacji znajdziemy takie działania jak:

  • mycie głowy zbyt gorącą wodą
  • suszenie włosów zbyt gorącym powietrzem
  • za częste farbowanie
  • używanie agresywnych, głęboko oczyszczających szamponów
  • stosowanie za dużej ilości środków stylizacyjnych, np. lakiery
  • niedokładne spłukiwanie szamponów i odżywek. 

 

Jak pielęgnować wrażliwą skórę głowy?

Podstawa odpowiedniej pielęgnacji wrażliwej skóry głowy to łagodny szampon, który będzie działał kojąco i dodatkowo jej nie podrażniał. Dodatkowo wskazane będą inne kosmetyki np. peeling, lotiony, ampułki działające łagodząco, przeciwzapalnie.

Oczywiście pamiętajmy o tym, że najważniejsze jest znalezienie przyczyny wrażliwej skóry głowy a następnie ustalenie odpowiedniej pielęgnacji. 

TOP 3 produkty do wrażliwej skóry głowy - ranking

  1. 1. Lotion łagodzący Calmante Eliokap - jest na pierwszym miejscu rankingu. Ma bardzo szerokie zastosowanie. Łagodzi podrażnioną skórę, poprawia mikrokrążenie, stymuluje regenerację komórek. Zmniejsza swędzenie, łojotok oraz zapobiega wypadaniu włosów. Dodatkowo przywraca równowagę biologiczną skórze głowy.
  2. 2. Szampon łagodzący Calm ORising - to druga pozycja listy. Polecany jest do codziennej pielęgnacji. Delikatnie oczyszcza skórę głowy, ale jednocześnie nie podrażnia jej. Wyciąg z mięty koi, łagodzi i odświeża podrażnioną skórę. Hydrolizowane proteiny pszenicy, Lactitol, xylitol, oligosacharydy oraz gliceryna odżywiają i nawilżają, natomiast olejek eteryczny z pomarańczy działa przeciwzapalnie i przeciwłupieżowo. Szampon przywraca równowagę biologiczną skórze głowy i wzmacnia włosy.
  3. 3. Szampon zasadniczy-leczniczy Eliokap -  jest na trzeciej pozycji. Szampon przywraca równowagę skórze głowy, ma ph 5,5. Delikatnie i dokładnie oczyszcza skórę głowy. Zawiera witaminę E, ekstrakty roślinne, aminokwasy oraz olejki które, odżywiają i chronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Pozostawia włosy miękkie i lśniące, a skórę odżywioną i nawilżoną. 
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl