Regeneracja włosów

Sortuj produkty
sortuj wg :

Zdrowe i lśniące włosy to nieodzowny atrybut zdrowia. Ważnym elementem pielęgnacji włosów jest ich regeneracja i kondycjonowanie. W ofercie sklepu Trychodrogeria znajdziecie produkty do wszystkich etapów pielęgnacji włosów, tak aby cieszyć się pięknymi włosami. 

1 2 3 4 7 8 9

Regeneracja i kondycjonowanie włosów

Łodyga włosa, czyli ta część włosa, którą widzimy gołym okiem, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Łodyga składa się z rdzenia, kory oraz osłonki (łuski). Aby cieszyć się zdrowymi, mocnymi włóknami włosa, musimy je nawilżać, regenerować i zabezpieczać. 

Zabiegi chemiczne, nieprawidłowe rozczesywanie włosów - ciągnięcie ich, nadmierna ekspozycja na słońce, wiatr, mróz, agresywne szampony mogą spowodować, że włosy staną się matowe, trudne do rozczesanie, suche i szorstkie. Zniszczenie, wytarcie osłonki włosa może spowodować uszkodzenie warstwy korowej, która jest jednocześnie konstrukcją nośną włosa. Wówczas włosy stają się łamliwe i rozdwajają się.

W przypadku uszkodzeń warstwy osłonki musimy myśleć o kondycjonowaniu włosów, a przy uszkodzeniach warstwy korowej o regeneracji włosa.

Czym różni się kondycjonowanie włosów od regeneracji?

Kondycjonowanie to działanie na powierzchni włosa – osłonki. Efektem prawidłowego działania będą włosy lśniące, gładkie, łatwo rozczesujące się i nieelektryzujące się. 

Regeneracja wpływa na warstwę korową włosa. Włos staje się elastyczny, wytrzymały. Zabiegi regeneracji włosa widoczne są przy regularnym, długofalowym stosowaniu.

Do kondycjonowania włosa wykorzystuje się dobrej jakości szampony, odżywki, olejki. Regenerację przeprowadzamy zaś odpowiednio dobranymi maskami i kuracjami odbudowującymi.

 

TOP 3 produktów do regeneracji włosów - ranking

  1. 1. Maska intensywnie regenerująca Artego - aminokwasy, proteiny zawarte w masce będą korzystnie wpływać na korę włosa, olej z karczocha, oliwa z oliwek zabezpieczą włosy przed elektryzowaniem się i pozostawią je lśniące i gładkie. 
  2. 2. Maska odżywcza i regenerująca z olejkiem z opuncji RICA - proteiny jarmużu działają odbudowująco, olejek z opuncji zabezpiecza włosy przed puszeniem się i elektryzowaniem. 
  3. 3. Maska regenerująca Repair active Montibello -  maska odbudowuje i wzmacnia włosy od wewnątrz. Przywraca barierę ochronną warstwie zewnętrznej włosa, dogłębnie nawilża, ułatwia rozczesywanie i przeciwdziała łamaniu się włosów i rozdwajaniu końcówek.

TOP 3 produktów do kondycjonowania włosów - ranking

  1. 1. Odżywka do włosów suchych i normalnych RICA - naturalne wyciągi - z kasztanu, orzecha włoskiego i olejków - z opuncji figowej, jojoba powodują, że włosy są nawilżone i zdyscyplinowane.
  2. 2. Odżywka nawilżająca ze słonecznikiem Helianthi's - w szczególności rekomendowana po farbowaniu, do plączących się włosów. Wykazuje silne działanie naprawcze i regenerujące, dzięki zawartości olejku z nasion słonecznika. 
  3. 3. Krem wygładzający do włosów ARTEGO - krem bez spłukiwania, ułatwia rozczesywanie, zapobiega puszeniu się włosów.
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl