Odstąpienie od umowy

Szczegółowe informacje o prawie odstąpienia od umowy znajdą Państwo w punkcie 7. Regulaminu sklepu internetowego Trychodrogeria, który jest dostępny na stronie internetowej Sklepu w zakładce Regulamin. Prosimy się z nim zapoznać przed przystąpieniem do postepowania.

 

Zgodnie z punktem 7.1. Regulaminu, Klient będący jednocześnie Konsumentem, który zawarł Umowę sprzedaży lub umowę o świadczenie Usługi elektronicznej, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 14 dni. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Powyższe uprawnienie może zostać zrealizowane przez Konsumenta poprzez:

 

  1. Wypełnienie i przesłanie elektronicznego formularza odstąpienia od umowy zamieszczonego na stronie internetowej Sklepu w zakładce Odstąpienie od umowy (obok).
  2. Przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy na adres: Trychodrogeria Pogotowie Trychologiczne, ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 12 90-135 Łódź, zgodnie ze wzorem zamieszczonym na dole strony (plik PDF do pobrania).
  3. Za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sklep@trychodrogeria.pl, zgodnie ze wzorem zamieszczonym na dole strony (plik PDF do pobrania).

 

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez sklep Trychodrogeria), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 

Jeżeli otrzymali Państwo rzecz, to proszę odesłać lub przekazać ją nam na adres: Trychodrogeria Pogotowie Trychologiczne, ul. Gabriela Narutowicza 12, 90-135 Łódź, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy, tj. koszt nadania, opakowania i zabezpieczenia. Odpowiadają Państwo za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

Podstawa prawna: art. 33 i 34 ustawy o prawach konsumenta. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie UOKiK: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/

 

Formularz odstąpienia od umowy
  •  
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl