Pielęgnacja włosów

Sortuj produkty
sortuj wg :

Skóra głowy i włosy codziennie są zanieczyszczane przez czynniki środowiskowe - m.in. smog, kurz, drobnoustroje, pot, brud. Przyczynia się to do tego, że włosy stają się łamliwe, osłabione, szybciej wypadają, skóra jest przesuszona, pojawia się łupież. Mężczyźni bardzo lubią stosować jeden kosmetyk do całego ciała, a do pielęgnacji skóry głowy i włosów są potrzebne konkretne kosmetyki. Poznaj szeroką ofertę sklepu Trychodrogeria. 

1 2

Jakie mamy dostępne kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy i włosów dla mężczyzn?

Podstawa to dobranie odpowiednich produktów do potrzeb skóry głowy i włosów. 

 

Jakie są dostępne kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy i włosów dla mężczyzn?

  • szampon - powinien być dopasowany do rodzaju skóry głowy i jej potrzeb
  • odżywka do włosów lub skóry głowy
  • produkty do stylizacji włosów: woski, żele, pudry, gumy, pasty, kremy, pianki, lakiery
  • peeling do skóry głowy

W codziennej pielęgnacji najważniejszy jest szampon oraz odżywka do włosów.

 

Jak często powinno się myć głowę?

Jest to uzależnione od potrzeb naszej skóry głowy i włosów. Z reguły potrzebne jest mycie co 2-3 dzień, natomiast jeśli ktoś prowadzi intensywny tryb życia może być potrzeba mycia codziennie. Wówczas warto tym bardziej zadbać o włosy, ponieważ w wyniku mycia oczyszczamy włosy i skórę głowy z substancji ochronnych, sebum i częste mycie może prowadzić do ich przesuszenia. W takiej sytuacji koniecznie wprowadzamy odżywkę do włosów, aby je zabezpieczać, odżywiać, nawilżać.

 

Jakie kosmetyki wybrać do podstawowej pielęgnacji

Mężczyźni uwielbiają kosmetyki typu 2w1, 3w1 itp. natomiast niestety są to kosmetyki, które mocno obciążają włosy. Dlatego warto wybrać osobno szampon i żel pod prysznic. Nasze włosy i skóra głowy na pewno nam za to będą wdzięczne, a różnice zobaczymy bardzo szybko. Włosy stają się miękciejsze i bardziej puszyste. 

Szampon dobieramy do rodzaju skóry głowy i problemu, który mamy. Jeśli borykamy się z nadmiernym wypadaniem włosów, łysieniem androgenowym wybieramy szampony przeciw wypadaniu, pobudzające mikrokrążenie w skórze głowy, np. z wyciągiem z kofeiny, palmy sabałowej.

Warto dołączyć do swojej pielęgnacji włosów odpowiednią odżywkę lub maskę do włosów. Pozostawiają one włosy odżywione, mocniejsze. Odżywkę należy dobrać do rodzaju włosów i oczekiwanego efektu. 

Specjaliści zalecają regularne stosowanie peelingów do skóry głowy. Warto je włączyć, tym bardziej, że bardzo często u mężczyzn występuje nadmierne przetłuszczanie się skóry oraz zwiększone wypadanie włosów o podłożu androgenowym, a peelingi najczęściej zawierają oprócz substancji oczyszczających, również wzmacniające i odżywcze. Stosowanie peelingów pomaga też efektywniej wnikać składnikom aktywnym. 

Jeśli występują problemy z nadmiarem sebum lub łysieniem androgenowym pomocne będą maski do skóry głowy przeznaczone do tego typu problemów oraz odpowiednie lotiony, które mają bardzo wysokie stężenia składników aktywnych hamujących działanie enzymu 5-alfa reduktazy i DHT. 

 

Akcesoria do włosów

Warto również korzystać z akcesoriów, które przydadzą się w codziennej pielęgnacji włosów. Co możemy do tego użyć?

  • grzebień  - najlepiej z szeroko rozstawionymi ząbkami, które ułatwiają rozczesywanie mokrych włosów. Jeśli modelujesz włosy i chcesz im nadać objętość użyj grzebienia do teksturowania włosów
  • szczotka do włosów - szczególnie przyda się w przypadku długich włosów. Rozczesze jednocześnie nie wyrywa włosów. Najlepiej wybrać szczotkę z naturalnym włosiem, ponieważ sztuczne mogą wywoływać dodatkowe podrażnienia skóry.

 

Suszyć czy nie suszyć włosów suszarką?

Często chcąc szybko mieć suche włosy używamy suszarki. Jeśli robimy to w nieprawidłowy sposób możemy uszkodzić nasze włosy. 

Jak zatem prawidłowo suszyć włosy?

Najpierw warto osuszyć je delikatnie ręcznikiem. Uwaga, aby nie robić tego zbyt mocno. Potem najlepiej użyć preparatu termoochronnego. Następnie rozpocząć suszenie trzymając suszarkę w odległości ok 20 cm od włosów, zaczynając od niższej temperatury ok 30 stopni. Nie należy suszyć włosów za długo w jednym miejscu. 

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl