Peeling do skóry wrażliwej

Sortuj produkty
sortuj wg :

Wybór peelingu do wrażliwej skóry głowy jest bardzo ważny, ponieważ skóra może nadreaktywnie reagować na składniki kosmetyków. Dlatego warto zwracać uwagę, aby peeling był delikatny, ze składnikami łagodzącymi, kojącymi, ochronnymi. W naszej ofercie znajdziesz coś dla siebie. 

1 2

Na co zwrócić uwagę przy wyborze peelingu do wrażliwej skóry głowy?

Do wrażliwej skóry głowy najlepsze będą peelingi enzymatyczne - są łagodniejsze i nie podrażniają mechanicznie skóry głowy. Druga kwestia to składniki. Ważne, aby działały delikatnie, wyciszająco. Do takich składników należy pantenol, ekstrakt z rumianku, witamina B5, olejek ze słodkich migdałów, olejek z kiełków pszenicy, olejek z otrąb ryżowych, ekstrakt ze ślazu dzikiego oraz ekstrakt z dziurawca zwyczajnego i inne.

 

Wśród produktów na Trychodrogerii świetnie sprawdzi się w takiej sytuacji peeling łagodząco-oczyszczający Calmante ORising, który działa bardzo delikatnie - oczyszcza, a dodatkowo łagodzi skórę głowy i chroni ją przed drażniącym i szkodliwym wpływem chemicznych zabiegów fryzjerskich - jak farbowanie, rozjaśnianie czy trwała ondulacja.

Drugim bardzo dobrym peelingiem w takiej sytuacji będzie peeling bambusowy, enzymatyczny O'Right, który również ma składniki wyciszające, łagodzące i oczywiście oczyszczające.

 

Przed wyborem peelingu warto udać się do specjalisty i sprawdzić rodzaj oraz stan skóry głowy podczas badania trichoskopowego. 

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl