Pielęgnacja brody i wąsów

Sortuj produkty
sortuj wg :

Zdrowa broda to atut współczesnego mężczyzny. Koniecznie musimy zadbać o jej higienę oraz prawidłową pielęgnację. Akcesoria oraz produkty do codziennej pielęgnacji znajdziecie w ofercie naszego sklepu Trychodrogeria. 

Co robić, aby nasza broda i wąsy były zdrowe?

Podstawa to zadbanie o ich higienę. Broda i wąsy to świetne miejsce dla różnych drobnoustrojów, dlatego również trzeba o nie dbać - regularnie oczyszczać, stosować peelingi, balsamy, olejki i inne kosmetyki do pielęgnacji. Łupież, ŁZS i inne choroby skóry również mogą się tam pojawiać, a to niestety może doprowadzać do pojawienia się ubytków w zaroście. Więc jeśli tego nie chcesz to stosuj odpowiednią pielęgnację. Jeśli masz jakikolwiek problem skórny skorzystaj z porady u specjalisty.

Na rynku mamy coraz więcej kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji brody, więc jest z czego wybierać - szampony, olejki, szczotki, balsamy. Natomiast przed wyborem warto zastanowić się, czego nasza broda i wąsy potrzebują.

Włosy brody i wąsów mają wysoką porowatość, dlatego potrzebują przede wszystkim głębokiego nawilżenia. Dodatkowo przyczyni się do tego, że stają się one wygładzone i miękciejsze. Pierwsza rzecz od której warto zacząć, to mycie odpowiednim, delikatnym szamponem, który oczyści z wszelkich zanieczyszczeń. Następnie należy delikatnie osuszyć zarost i przejść do nawilżenia. Do tego warto zastosować olejki eteryczne. Mają one właściwości pielęgnacyjne, ochronne, nawilżające, zmiękczające, a przy okazji pozostawiają piękne zapachy. Na koniec warto wyczesać zarost odpowiednią szczotką np. szczotka Gorgol, która ma dobrej jakości, naturalne włosie z dzika, dzięki czemu nie szarpie, nie wyrywa włosów, a dodatkowo je wygładza.

Podsumowując podstawowy zestaw do pielęgnacji zarostu to szampon, olejek i szczotka.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl