Suplementy przeciw wypadaniu włosów

Sortuj produkty
sortuj wg :

Co powoduje wypadanie włosów u mężczyzn i kobiet?

W przypadku kobiet często mamy do czynienia z tak zwanym wypadaniem włosów telogenowych. Więcej włosów niż zwykle przechodzi w fazę spoczynku, a następnie wypada. Ten rodzaj wypadania włosów ma najczęściej charakter cykliczny i zazwyczaj jego skutki są zauważalne po około 2-4 miesiącach od momentu pojawienia się przyczyny - czyli problemu warunkującego wzmożoną utratę włosów.

Główne przyczyny wypadania włosów u mężczyzn i kobiet

Wśród głównych przyczyn wypadania włosów u mężczyzn i kobiet należy wskazać przede wszystkim:

 • Zmiany hormonalne zachodzące w czasie ciąży/menopauzy.
 • Narażenie na silny lub przewlekły stres - powszechny obecnie styl życia nie sprzyja dobrej kondycji włosów. Większość osób jest zabieganych i nie ma czasu na odpoczynek i relaks. Problemy z pracą, domem i finansami powodują silny stres, wpływając na stan całego organizmu. Włosy stają się matowe, suche i zaczynają nadmiernie wypadać. Leczenie tego typu wypadania włosów jest trudne i czasochłonne, osoby zestresowane muszą się wyciszyć i nauczyć się relaksować, a dla poprawy kondycji włosów i skóry głowy stosować naturalne kosmetyki trychologiczne przeciw wypadaniu włosów.
 • Choroby - wypadanie włosów może być skutkiem wielu chorób np. spowodowane schorzeniem łysienia androgenowego, które jest jedną z najczęstszych przyczyn niekiedy nieodwracalnej utraty włosów. Jest wynikiem nadwrażliwości organizmu na dihydrotestosteron (DHT) jest to związek chemiczny pochodzący z męskiego hormonu testosteronu. W znacznej większości łysienie androgenowe dotyka mężczyzn, chociaż nie wyklucza to wystąpienia schorzenia u kobiet. Przyczyną tej choroby jest w większości przypadków predyspozycja genetyczna. Łysienia androgenowego nie można wyleczyć, ale można zniwelować jego niepożądane objawy. Przydatne okazują się być zatem specjalistyczne preparaty trychologiczne mające na celu nie tylko zahamować nadmierne wypadanie włosów, ale również stymulować ich odrost. Ponadto choroby zapalne, a także choroby grzybicze lub infekcyjne skóry głowy, takie jak grzybica skóry głowy, łupież, łojotokowe zapalenie skóry, choroby tarczycy, cukrzycy czy anemii silnie oddziałują na kondycję włosów. Aby wyeliminować problem, należy przeprowadzić odpowiednią trychoterapię, wybierając sprawdzone i skuteczne preparaty przeciw wypadaniu.
 • Sezonowe wypadanie włosów wiosną i jesienią.
 • Niewłaściwa pielęgnacja – włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, aby były piękne, gęste, lśniące - zdrowe. Kosmetyki muszą być odpowiednie dobrane do rodzaju i kondycji włosów. Unikać należy produktów do stylizacji, które mocno obciążają włosy i mogą przyczynić się do ich wypadania. Poza tym nieumiejętnie wykonane zabiegi koloryzacji, częste używanie lokówek i prostownicy również ma negatywny wpływ na włosy. Odpowiednio dobrane kosmetyki mogą nie tylko zahamować postępujące łysienie ale i pobudzić włosy do wzrostu i poprawić ich wygląd (zyskują połysk, są elastyczne, mocne, wyglądają zdrowo).
 • Czynniki atmosferyczne - włosy są bardzo narażone na nagłe zmiany otoczenia - w tym na zanieczyszczenie powietrza. Nie lubią wahań temperatury, nie tolerują mrozu i silnego promieniowania słonecznego. Aby chronić włosy przed zimnem i słońcem, należy nosić odpowiednie nakrycie głowy - czapkę odpowiednio odżywiać cebulki włosów, dodatkowo wzmacniając je.
 • Przyjmowane leki - stosowanie niektórych leków, osłabia włosy. Oczywiście niekiedy jesteśmy zmuszeni do zażywania leków, by zahamować rozwój choroby albo wspomóc funkcjonowanie swojego organizmu. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy trychologa, który kompleksowo opracuje terapię trychologiczną i profesjonalnych kosmetyków trychologicznych, których celem jest zahamowanie łysienia. w szczególności niekorzystnie na zdrowie i kondycję włosów wpływają leki: na nadciśnienie, przeciwdepresyjne, hormonalne, na trądzik (retinoidy).

Jakie najważniejsze substancje aktywne są w zawarte w suplementach na włosy?

Głównie tutaj mam na myśli witaminy i minerały. Dodatkowo niektóre preparaty zawierają wyciągi z ziół, roślin - np. z czarnej rzepy, skrzypu polnego, pokrzywy, bambusa.

 

Najważniejsze witaminy i minerały:

 • biotyna - (witamina B7/ witamina H) - zawiera w swojej cząsteczce siarkę, która bierze udział w budowie keratyny, czyli podstawowego budulca łodygi włosa.
 • cynk - wpływa na metabolizm aminokwasów, które budują włos.
 • krzem - składnik budulcowy włosa. Wpływa na blask, elastyczność i siłę włosów. Zapobiega łamliwości i kruchości włosów, wzmacnia cebulki, zmniejsza nadmierne wypadanie włosów.
 • selen - chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
 • żelazo - wpływa na mikrokrążenie skóry głowy, usprawnia transport tlenu w naczyniach krwionośnych, zwiększa zdolność włosów do regeneracji.
 • miedź - odpowiada za kolor włosów, bierze udział w procesie produkcji melaniny.
 • witamina B1, B2 oraz B6 - pobudzają wzrost włosów, biorą udział w syntezie aminokwasów budulcowych dla włosów.
 • witamina B5 - kwas pantotenowy - wpływa na nawilżenie włosów. Dodatkowo wpływa na produkcję keratyny i poprawia sprężystość włosów.
 • witamina B9 - stymuluje wzrost włosów.
 • witamina B12 - również pobudza wzrost włosów oraz przyspiesza ich regenerację.
 • witamina A - wpływa na nawilżenie skóry głowy oraz stymuluje wzrost włosów.
 • witamina E - pobudza podziały komórkowe w mieszku włosowym oraz przyspiesza wzrost włosów.
 • witamina C - uczestniczy w produkcji kolagenu i wpływa na prawidłowe funkcjonowanie cebulek włosa.

Oprócz witamin i minerałów w suplementach znajdziemy wyciągi z ziół, roślin m.in.:

 • ekstrakt ze skrzypu polnego - bogaty w krzem, ma działanie anti aging, wzmacnia włosy i zapobiega ich rozdwajaniu.
 • olej z wiesiołka - zawiera kwasy tłuszczowe, które odżywiają skórę głowy, wspierają cebulki włosów i pobudzają wzrost włosów.

Wyżej wymienione substancje to tylko niektóre składniki suplementów. Przy wyborze suplementów warto zwracać uwagę na jakość preparatu, skład i działanie. Jeśli stosując dany preparat dłuższy czas nie widzimy żadnych efektów, wówczas warto zastanowić się nad innym. Oczywiście wchłanialność i działanie preparatu może być też związane z zaburzeniami pracy naszego organizmu. Pamiętajmy jednak, że suplementy nie zastąpią nam zdrowego odżywiania. Warto je stosować w celu wzmocnienia i uzupełnienia niedoborów, ale nie jako zastępnik posiłków. 

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl