Pielęgnacja włosów wiosną

14.05.21

 

W_jak_wiosna_W_jak_włosy_Trychodrogeria.pl

 

W jak wiosna, w jak włosy

Wiosna - ach to ty… wiosna, a zwłaszcza „okres przejściowy” pomiędzy zimą a wiosną, to dla naszych organizmów wyjątkowo trudny i kłopotliwy czas, ale czy dla naszych włosów również? Podpowiadamy jak zadbać o skórę głowy i o włosny na wiosnę.

 

Po pierwsze, kontrola skóry głowy i włosów  

Organizm po okresie jesienno-zimowym bywa osłabiony ze względu na małą ilość słońca, świeżego powietrza, ruchu, witamin oraz niepełnowartościowej diety. Między innymi z tych powodów bardzo często borykamy się z wiosennym tzw. sezonowym wypadaniem włosów. Co możemy z tym zrobić?

Warto zacząć od badań kontrolnych krwi, sprawdzić czy faktycznie nie brakuje nam jakichś witamin, składników odżywczych. Jeżeli mamy mocne postanowienie poprawy i zadbania o swój organizm z każdej strony można wykonać dodatkowo analizę pierwiastkową włosa, która oceni stan odżywienia organizmu, czego efektem będzie indywidualnie dobrana suplementacja oraz zalecenia dietetyczne, czyli dobry start na wiosnę. Badanie znajduje się w ofercie większości specjalistycznych gabinetów trychologicznych.

 

Po drugie, pielęgnacja skóry głowy

Trycholog nie byłby sobą, gdyby nie wspomniał również o pielęgnacji skóry głowy. Mianowicie po zdjęciu czapki skóra w końcu może oddychać, warto wykonać detoks skóry głowy, skorzystać z produktów do oczyszczania skóry głowy np. peelingów. W naszej ofercie znaleźć można idealne do tego celu krem oczyszczający skórę głowy Trico Botanica oraz peeling skóry głowy Energetica D ORising. Produkty te służą do usunięcia nadmiernie zrogowaciałego naskórka, drobnoustrojów, zanieczyszczeń ze skóry głowy. Mieszkając w mieście stosujmy peeling skóry głowy jeden raz na dwa tygodnie.

Poza peelingiem do oczyszczania skóry głowy skorzystajmy na wiosnę z szamponów wzmacniających, do których możemy zaliczyć szampon kofeinowy przeciw wypadaniu włosów O'Right, a także szampon powstrzymujący wypadanie włosów Hair Loss System. Odżywczo na włosy zadziałają lotiony wzmacniające i odżywiające mieszki włosowe, które nakładane co najmniej trzy razy w tygodniu pomogą nam w problemie nadmiernego wypadania włosów. Spośród tego typu trychokosmetyków warto zwrócić uwagę m.in. na ampułki przeciw wypadaniu włosów, przeciw starzeniu się włosa Stamin Complex ORising oraz na koncentrat energetyzujący, przeciw wypadaniu włosów, stymulujący wzrost włosów MonRin.    

 

Po trzecie, pielęgnacja włosów

Pielęgnacja skóry głowy omówiona, teraz więc pora na skoncentrowaniu wysiłku na naszych włosach. Kiedy zimą koncentrujemy się na tym, żeby chronić włosy przed niskimi temperaturami na zewnątrz i suchym powietrzem w pomieszczeniach. Wówczas nawilżamy włosy i regenerujemy je. Podczas gdy zimą stosujemy cięższą pielęgnację, na wiosną nie musimy podejmować tak intensywnych działań. Wiosenna pogoda jest bardziej wyrozumiała dla włosów. Należy je wówczas rzadziej olejować i nie nakładać na nie zbyt często intensywnych i ciężkich masek. Wiosną, na co dzień dobrze sprawdzą się lekkie, nieobciążające odżywki. W sezonie tym zrezygnować można z silikonowego serum na końcówki, a wykorzystać jedynie olejek do włosów.  Polecamy olejek z kamelii ORight – naszą nowość.

 

Dobrze oczyszczone, nawilżone i zregenerowane włosy wiosną rozpuszczajmy jak najczęściej i korzystajmy z pierwszych promieni słońca – jeszcze nie tak groźnych, jak latem, ale to już inna historia…

 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl